Kişi , Haber, Etkinlik, Sayfa, Duyuru, Başarılar, Menüler içerisinde arama yapabilirsiniz.

Prof.Dr.Köse’den 23 Nisan Kutlama Mesajı


“İstiklâli tam bir Türkiye” ideali ve  “Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” inancıyla kurulan, milli iradenin tecelli ettiği merkez karar organı olarak sadece İstiklâl Harbi’ni sevk ve idare etmekle kalmayıp, aynı zamanda Devletimizin çekirdeğini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümünü idrak ediyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ayrıca, milli iradenin ve demokrasinin güvencesi olduğu için, milletimizin iradesine, istiklâline ve istikbâline ipotek koymaya, ülkemizi işgale ve devletimizi yıkmaya kalkışan, Meclisimizi bombalayan hain FETÖ ve avanesi ile diğer terör örgütlerini tekrar lanetliyoruz. Milletimizin azim ve kararlılığından aldığı güçle bombalanan Gazi Meclis’teki faaliyetlerini sürdürerek, hainlere haddini bildiren temsilcilere olan şükran duygularımızı ifade etmek istiyoruz.

Aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiş olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarının sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarıyla, huzur ve barış içerisinde yaşamalarını Yüce Allah’tan diliyoruz."

 

Prof. Dr. Saffet KÖSE

Rektör