Neden Biz ?Öğrenciler neden bizi seçsin?

Yoğun bir çalışma ve zorlu bir sınav sürecinin ardından, tercihlerinizde üniversitemize yer vererek İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ailesine katıldınız. 2010 yılında, yola sadece iki yüz öğrenci ile çıkan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, bugün on bir bine yakın öğrencisiyle büyük bir aile oldu. Şimdi sizler de bu ailenin yeni üyeleri oldunuz.

Eğitim süreniz boyunca ortaya koyduğunuz değeri ölçülemeyecek emek ve çabanın sonucunda üniversitemizi tercih etmenizden büyük mutluluk duyduğumuzu belirterek; sizi ve ailelerinizi içtenlikle kutluyoruz!

Kültürlü, çağdaş, özgüveni yüksek, sosyal yaşamında başarılı ve evrensel değerlere bağlı nesiller yetiştirme gayesi ile yola çıkan üniversitemizi tercih etmek için birçok nedeniniz var.

Ege'nin incisi, İzmir’in Yeni Nesil Devlet Üniversitesi: ‘İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’ ,  öğrencisini bilginin basit birer alıcısı olmaktan çıkararak, yenilikler geliştirebilen bir potansiyele kavuşturmayı hedeflemektedir. Biz Türkiye’nin ve bölgenin en iyi eğitimini veren üniversitelerinden biri olmak inancıyla ve iddiası ile bir yolculuğa çıktık. Kısa geçmişimizde doğru adımlar attık, atmayı da sürdürüyoruz.

Öğrencilerini yenilikçi ve yaratıcı düşünmeye teşvik eden, öğrenci merkezli öğrenmeyi teşvik eden üniversitemiz;  öğrencilerinin becerileri ve yeteneklerini ortaya çıkarma yönünde teşvik edici, en üst düzey teknolojik imkânlara sahip, katılımcı, demokratik bir ortamda eğitim vermek üzere kurulmuştur.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Erasmus ve Mevlana programlarıyla dış dünyaya açılan, 77 ülkeyle öğrenci değişimi sağlayan, farklı ülkeler ve farklı kültürlerle de kucaklaşmayı başaran bir noktaya ulaşmıştır.

Öğrencilerimizin geri bildirimlerine büyük önem verilmekte, öğrenci temsilcilikleri, öğrenci toplulukları ve öğrenci organizasyonlarına yönelik çalışmaları desteklenmektedir.

Cazibe alanlarına yakın,  ulaşımı kolay, yenilikçi üniversite anlayışına sahip bir İKÇÜ, dinamik, yenilikçi ve yetkin akademik kadrosu ile Türkiye için bölgesel kalkınmaya destek olabilecek, uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve araştırma, yapabilecek örnek bir üniversite modeli ortaya koymuştur.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, öğrencilerimizin iş dünyası ile “kariyer” olgusu etrafında bir araya getirmek ve profesyonel yaşamda tercih edilen bireyler olmalarını destekliyoruz.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, öğrencilerine; kendilerini yaşam boyu geliştirebilmelerini sağlayacak bir vizyon sunmayı vadediyor…

Bu amaçla akademik ve sosyal gelişimlerine ek olarak proje ve girişimcilik eğitimleri, staj imkânları, mesleki yönelim kişilik envanterleri ile Çalışma ve İş Kurumu ile yapılan işbaşı eğitim programları ve meslek edindirme kursları gibi çalışmalar yürütmekteyiz.

3’üncü nesil üniversitelerin sahip olduğu iş ve sanayi dünyasına yönelik projeler üretebilen, girişimci ve yenilikçi, ayrıca topluma ve kente katkı sağlayan bir üniversite olarak; Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik kavramlarını akademiyle buluşturma gayesindeyiz.

Hep daha iyisine ulaşmaya verdiğimiz önem, birbirine bağlı, alanında yetkin, akademik ve idari kadromuzun bu yöndeki çalışma azmi, öğrencilerimizin başarısı ile oluşacak sinerji ile daha da güzel yollar katedeceğiz.

Sürdürdüğümüz bu yolculuğumuza katılmanızdan çok mutluyuz.

Ailemize, üniversitemize, üniversitenize hoş geldiniz!

Hayatınızın bu yeni dönemini mutlu, huzurlu, sağlıklı ve verimli biçimde geçirmeniz dileğiyle…

 

İletişim Bilgileri: +90(232) 329 35 35

Adres: Balatçık Kampüsü Havaalanı Şosesi Cd., 35620 Çiğli/İzmir

E-Posta: rektorluk@ikc.edu.tr