Erasmus Anlaşmaları


Fontys University of Applied Sciences, (Hollanda)The University of Malta,(malta) University of Patras(Yunanistan)  Poznan University of Technology(polonya) University of Oulu(Finlandiya) Humboldt - Universitat zu Berlin (Almanya)Universita degli di Napoli (İtalya) Escola Superior de Tecnologias de Fafe (Portekiz) Katholische Universität Eichstatt-Ingolstadt (KU) (Almanya)University of Eastern Finland (Finlandiya)Universitat de Girona (İspanya)Hochschule Zıttau / Görlıtz(Almanya) Högskolan Dalarna(İsveç)

International School of Law and Business (Litvanya) Vysoka Skola Polytechnicka Jihlava (Çek Cumhuriyet) Tallinn University of Technology (Estonya)Alexander Technological Educatıonal Institution of Thessaloniki (Yunanistan)University of Debrecen (Macaristan) Utenos Kolegija (Litvanya) Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu (Romanya) Baltic International Academy (Letonya) International University College (Bulgaristan) Wyzsza Szkola Gospodarki w Bydgoszczy (Polonya) Univerzita Jana Evangelisty Purkyněústi nad Labem (Çek Cumhuriyeti) Heinrich-Heine University of Duesseldorf (Almanya) Savonia University of Applied Sciences (Finlandiya) Rīga Stradinj š University (Letonya) Rīgas 1. Medicīnas Koledža (Letonya) International Business Academy (Danimarka) Petroleum Gas University of Ploieşti (Romanya)

Mezunlarınızı geleceğin dünyasına hazırlarken nelere önem veriyorsunuz? Üniversite olarak ne gibi çalışmalara imza atıyorsunuz?

 

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, öğrencilerimizin iş dünyası ile “kariyer” olgusu etrafında bir araya getirmek ve profesyonel yaşamda tercih edilen bireyler olmalarını destekliyoruz.

Bu amaçla  akademik ve sosyal gelişimlerine ek olarak proje ve girişimcilik eğitimleri, staj imkânları, mesleki yönelim kişilik envanterleri, ile Çalışma ve İş Kurumu ile yapılan iş başı eğitim programları ve meslek edindirme kursları gibi çalışmalar yürütmekteyiz.

Bunlarla birlikte sektörel bazlı firmaların insan kaynakları süreçlerini tanıtma, özgeçmiş oluşturma ve mülakat teknikleri gibi eğitimler ile firmaların stant çalışmalarının da yer aldığı kariyer günleri programları yürütülmektedir.

Varlık sebebimiz öğrencilerimizdir. Amacımız çok sayıda öğrencisi olan bir üniversite olmak değil, az sayıda ama nitelikli öğrenci mezun vermedir. Bu yaklaşımla uluslararası akademik standartlara yön veren bir eğitim politikasıyla amaç ve hedeflerimize ilerlemekteyiz. Tüm bu ilerlemeleri gerçekleştirirken, öğrencilerimizin derste öğrendiklerini pratikte görüp hayata geçirme fırsatı bulması için imkanlar yaratıyoruz